PERSTONE ÇÖZÜMSÜZLÜKLERİ ORTADAN KALDIRIR

NEDEN PERLİT?

Üretim aşaması sonrasında mikro gözenekli bir yapıya bürünür ve izolasyon, süzme, su tutma gibi işlemlerde yüksek performans sağlar. Yanmaz ve oksijenle tepkimeye girerek gaz salınımı yapmaz.
Perlit, ülkemizin doğal kaynağıdır. İnşaat sektöründe kullanılmasıyla petro kimya türevlerine bağlılığımızı azaltır. Çevreye olumsuz hiçbir ektisi olmadığı için ülkemizin eşsiz ve benzersiz doğasının korunmasına katkı sağlar.

Perlit içerikli PERSTONE yalıtım ürünleri ekonomiktir. Doğaldır, insan sağlığına zararlı etkileri bulunmaz. Kolay uyguylanır, iş gücü tasarrufu sağlar. Maksimum düzeyde yalıtım işlevi ve yakıt tasarrufuna katkısı bakımından inşaat sektörü için oldukça avantajlıdır. Perstone çözümsüzlükleri ortadan kaldırır. Perlit dane cidarı içerisinde %2 – 6 oranında su bulunduran asidik volkanik mağmadan mamul bir kayaçtır. Yüksek ısı ile genleştirilen perlit hacminin 25-30 katı oranında ekstra hacim kazanır. Tarımdan, gıda işlemeye birçok alanda kullanılan perlit insan sağlığında olumsuz etki bırakmaz.

"Gaziantep’de üretimine devam eden İnper, uzun yıllar sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları sonucunda perlitin doğal yapısını koruyup, Perstone markasıyla yapı malzemesi ve yalıtım ürünü olarak inşaat sektörüne sunmanın gururunu yaşıyor."

AVANTAJLARI

Yüksek ısı yalıtımı

Duvar tipine ve kalınlığına bağlı olarak yapıda ısı ve ses konforunu üst seviyeye çıkarır. Isı bölgelerine göre yapılan uygulamalarla yoğunluklarına bağlı olarak duvarda enerji performansı yönetmeliği koşullarını karşılar.

Bina Ömrü ve Doku Uyumu

%100 mineral içerikli Perstone teklojisi ile üretilen Mammuthus , gazbeton, tuğla, bims, beton gibi yapı elemanları ile uyumludur ve zaman içerisinde bu özelliğini kaybetmez. Stabil yalıtım değerlerinin korunmuş olması sayesinde yalıtım konforunda aynı performansını muhafaza eder.

Yangın Yönetmeliği ve Yanmazlık

A1 yanmaz (içerisinde yanıcı madde ve katkı maddesi bulunmaz) Yangın yönetmeliğine uygun üretilen Perstone yangın için gerekli kaçış zamanını ve yolları oluşturmaktadır. Proje detaylarıyla çelik ve betonarme yapı elemanlarını korumaktadır. Gaz salınımı olmadığı için insan sağlığını kalıcı etkilerden korumaktadır.

Kusursuz Ses Yalıtımı

Genleştirilmiş perlit yapısı, ses yalıtımında kusursuza yakın performans gösterir. Yankı ve ses iletkenliğini etkisiz hale getirir. Sinema salonları, ses stüdyolarında uygun kulllanım detaylarıyla ses yalıtımını tamamlayan yapı elemanıdır.

Tasarruflu ve Ekonomik

Perstone, Dünyada ve Türkiye’deki diğer ürünlerin dışında ısı,ses,yangın detaylarına aynı anda kolay çözüm üretebilen, projelerde çözüm detayları sayesinde ugulama ekonomiliği ile öne çıkan bir ürün grubudur.

Kolay Uygulanır

Uygulamadaki işlem sayısının azlığı, seri uygulama yeterliliği sayesinde kısa sürede uygulanır. Bu yüzden yüksek maliyetli isklele ve işçilik gibi giderlerin minumum seviyede tutulmasını sağlar. Uygulamaki yeterliliği sayesinde de çevre kirliliğini en aza indirir.

Ölçülerde hata payı yoktur

Perstone ürünleri üretim sırasında özel makinelerde milimetrik hassasiyetle boyutlandırılır. Düzgün yüzeyli olması nedeniyle sıva yükünü ve maliyetini azaltır.

Çevre Dostudur

Perstone ürünleri doğal perlit ve bağlayıcı maddeler kullanılarak İSO 9001 sistemine göre üretilir ve TSE güvencesindedir. Oksijenle tepkimeye girmez, gaz salınımı yapmaz. İnsan sağlığına zararlı hiçbir etken madde barındırmaz.

Sağlıklı Yapılar Sunar

Asit ve bazlara dayanıklı, bakteriyel ayrışmaya dirençli, doğal ve inorganik yapısıyla haşere, böcek v.b barındırmaz.

Ülke Kaynaklarını Korur

Dünya perlit rezervlerinin büyük çoğunluğu ülkemizdedir. Perstone üretiminde perlit madenini kullanarak ülke kaynaklarımızın değerlendirilmesini ve ekonomiye kazandırılmasını sağlar.

Nefes Alma Özelliği

Su difüzyonu 5-10 μ özelliği ile duvarda nem, küf oluşmasını önler.Sağlıklı ve konforlu bir ortam sağlar.

DOĞA DOSTU
VE SAĞLIKLI

Mammuthus oksijenle tepkimeye girmez ve gaz salınımı yapmaz. Doğa için olumsuz etki bırakmayan, çevre dostu bir üründür. İçeriğindeki organik - inorganik oranı dengeli olduğundan haşere, rutubet,küf oluşumunu önler ve yapıların daha sağlıklı ortamlar olmasını sağlar.
Mammuthus yapıda tuğla, çimento, kum kullanım oranlarını önemli ölçüde düşürür. Alternatifi olmayan toprak ve dere kumlarını korumak için, yapılarda Mammuthus kullanılması ile yapılaşmanın doğaya verdiği zararlar önemli ölçüde azalır.
Yalıtım performansıyla yüksek düzeyde yakıt tasarrufu sağlayan Mammuthus sayesinde yakıt atıklarında azalma sağlanır.

DEPREM ve YANGIN GÜVENLİĞİ SAGLAR

Yüksek yoğunluğa sahip diğer blok ürünler binaya ek yük bindirir. Blok ürünlerin haricinde kullanılan ekstra yalıtım malzemeleri ekonomik olarak ciddi yükler getirir. Negatif olan bu durumun önüne geçmek için, hafif ve yalıtım konusunda benzer ürünlere göre ileri düzeyde avantaj sunan Mammuthus blok kullanımı yapıların yükünü azaltırken, ömrünü uzatır.
Olası bir depremde yönetmeliklere uygun kaldığından deprem güvenliğene katkı sağlar.
Yanıcı bir malzeme olmaması ve çok yüksek derecede sıcaklıklara dayanımı sayesinde yangının katlar arası geçişini ve büyümesini engeller. Bu özelliği sayesinde yangın güvenliği sağlar.

KOLAY
UYGULANIR

Perlit Blok kullanımı kolaydır. Betonarme, çelik, ahşap ve prefabrik gibi yapı sistemlerinde dış ve iç dolgu duvar malzemesi olarak kullanılır.
Milimetriktir, istenilen boyutlarda kesilebilir, duvar örgüsünün her yerinde rahatlıkla uygulanır.
Boyutlarının büyük olması, sayesinde çok kısa zamanda örülür. Böylece işçilik ve zamandan büyük ölçüde tasarruf sağlar.